Biała kuchnia – najważniejsze zagadnienia!

Kuchnia stanowi wyjątkowe pomieszczenie, przy którym domownicy jedzą wspólne posiłki i spędzają czas. Jasne meble wyraźnie ocieplą to miejsce, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej wygodnie.
Doskonałym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to zastosowanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy uroku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dopasować wyłącznie delikatne dodatki, także dobrane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, jak fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco zimnym i sterylnym. Dlatego warto przełamać ową nudę, ożywiając kuchnię różnymi kolorami. Niezwykle powszechne jest wykańczanie białej kuchni elementami z drewna – biel oraz drzewo to doskonała para, jaka przeważnie owocuje dobrym rezultatem wizualnym. Popularne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz eleganckiej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat pokryty twardym laminatem z małą ilością złotych kropek zagwarantuje dobry akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzór sprawi, że wszelkie okruszki na powierzchni staną się niedostrzegalne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu dominuje biel. Jasne kolory w zestawieniu z dodatkami dają wrażenie kompleksowej aranżacji. Dodatkowo biały kolor możemy połączyć z innymi głębszymi barwami, które bezapelacyjnie zmienią naszą kuchnie.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się przeważnie nieskomplikowaną, minimalistyczną a także niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą mieć odważne, intensywne, jaskrawe kolory, przody z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być zintegrowane z pozostałymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez rodzimych architektów i projektantów prezentują się niesłychanie efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na wstępie warto podkreślić, iż ta powierzchnia winna wynosić ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń skrócić, żeby nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć jednocześnie większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego nastroju czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja starczy, by wygląd kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble świetnej jakości, jak i te wykonane z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz finalny efekt. W katalogach marketów znajdziesz bogaty wybór modnych kuchni. Jeśli jednak Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny układ lub po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu i ekologicznych materiałów. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby powinny być ograniczone do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej niż jego stalowe bądź kolorowe zamienniki. Należałoby zdecydować się także na swobodne linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz delikatne powierzchnie frontów.