Bramy garażowe – sprawdź największe zalety!

Na rynku bram garażowych pojawiało się dużo nowych rozwiązań. Moim zdaniem najciekawszymi typami są bramy automatyczne, które znacząco podnoszą komfort naszego życia – szczególnie zimą.
Dopasowując bramę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy stosowane w modelach automatycznych posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, które zatrzymuje bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, które jednocześnie mają na celu powstrzymanie bramy, jeżeli rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą harmonię optyczną możemy osiągnąć tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramą i fasadą domku. To dwa czynniki niesłychanie ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej elewacji budynku. Z tego powodu kolor bramy garażu i elewacji winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort korzystania. Jeśli pozwoli na to przestrzeń, można wykorzystać drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny projekt, kolor a także wypełnienie, jak płaszcz bramy. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, stanowiące nieodłączną część bramy. Bramy uchylne mają niesłychanie ciekawe parametry użytkowe a także funkcjonalne, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Doskonałej klasy komponenty a także solidna konstrukcja sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to indywidualność a także automatyka w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające luksus oraz wygodę i wysoką izolację termiczną. Plusem bramy segmentowej jest jeszcze możliwość wbudowania jej praktycznie w dowolny układ wnęki garażowej.

Brama garażowa to szczególnie istotny element każdego domku. Najistotniejszą jej funkcja jest oczywiście ochrona naszego domu, lecz coraz częściej bramy staja się dodatkowo składnikiem kompozycji całego domu.
Często stosowane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki innowacyjnemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie mają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala wygospodarować miejsce wewnątrz garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się bezszelestnie, natomiast jej montaż jest szybki i prosty niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie pęknięcia linki przestrzega przed samowolnym spadnięciem ramiona bramki w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt albo funkcjonalną klamkę, jakie pozwolą bez wysiłku otwierać a także zamykać bramkę. Dostępne profile bywają również gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najpopularniejsza forma na komfortowe i wytrzymałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na własnej działce lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane drzwi do góry pozwolą na swobodny dostęp do garażu jak także na bezpieczny i łatwy wyjazd auta. Jednocześnie można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój pojazd bez konieczności wysiadania z niego. Mimo wielu korzyści brama uchylna nie wytrzymuje częstokroć porównania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla użytkowników doceniających komfort bramy mogą być zaopatrzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z ładnym wyglądem. Długoletnie używanie bramy gwarantuje zastosowanie doskonałej jakości aluminium – surowca wytrzymałego na korozję. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak i struktura garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.