Czarna łazienka – innowacja w twoim mieszkaniu!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe zdanie możemy znakomicie odnieść do toalety w ciemnym klimacie. Aranżacja w czarnych kolorach to niewątpliwie pomysł dla odważnych!
Powiązanie bieli i czerni jest bardzo powszechne nie jedynie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz powszechniej i odważniej wkracza również do naszych toalet. Bo czarny kolor wizualnie zmniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to zestawienie odcieni sprawdzi się także w małych jak i przestronnych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza oraz jego kształtu. Do małych łazienek oraz WC wystarczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet narożne, jakie zajmują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na rzecz kabin typu walk-in, które stworzone są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w wyniku nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Przeszklony prysznic z użytym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Czerń oczarowuje, niezależnie od tego, które z pomieszczeń wybierzemy na jej rzady. W przypadku czarnej ubikacje intensywny odcień jednocześnie intryguje i zachwyca.
Biel oraz czerń to odcienie kontrastowe. W współzależności od preferencji można wybrać zestawienie z większością bieli (wówczas toaleta będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej zagadkowa, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia bardzo modne oraz ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie postawić większą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym momencie na intymnej czerni, czy orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zaaranżowana łazienka w takiej tonacji odnajdzie swoich zagorzałych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się przygnębione a także osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Niezależnie od barwy czarnej, białej czy kolorowej, niewielkie mieszkanie można urządzić tak, aby optycznie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych odcieni urządzając małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, aby z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią gromadzić brud albo być jej zupełnie pozbawiona, co ułatwi czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż pomimo braku żywych odcieni, Wasze mieszkanie będzie posiadało niesamowity klimat.