Funkcjonalna łazienka – sprawdź porady ekspertów!

Projektowanie domku powinno się zacząć od zastanowienia się nad tym, jak zaprojektować łazienkę. Można to zrobić samemu, natomiast można skorzystać z usług fachowce. Projektów łazienek w Necie nie brakuje, śmiało można się nimi zasugerować, wykonując własną wizję idealnego wnętrza.
Współczesne toalety używają także dodatki do powstania oryginalnego połączenia. Nie korzysta się, więc z materiałów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła lub mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Wieszak na ręczniki powinien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak żeby sechł on pełną powierzchnią. Wiec lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one najwyżej do zawieszenia szlafroka albo piżamy. Najlepszym wyjściem jest ocieplany stojak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche a także świeże. Jeżeli chcemy, aby łazienka była wyjątkowo funkcjonalna, możemy również wybrać pozostałe wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy pojemniki na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt dużym wydatkiem. W ofertach wyprzedaży odnajdziemy mnóstwo luksusowych modeli, dostępnych za rozsądne pieniądze. Poszczególne wagi łazienkowe mają funkcję pomiaru tkanki lipidowej, obliczają najlepszą masę ciała, bądź pokazując ilość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wyselekcjonować wyposażenie optymalne do osobistych potrzeb. Zwolennicy przytulnego wyglądu rustykalnego winni wybrać dodatki z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki a także dzbanki malowane delikatnymi rustykalnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się również wiklinowe pojemniki, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i inne praktyczne elementy. Koszyk przytwierdzony do ściany sprawdzi się również, jako półka, gdzie można przechowywać na przykład papier toaletowy.

Zawsze jest istotne pierwsze wrażenie – warto tym pamiętać także przy tworzeniu małej łazienki. Wzrok każdego otwierającego jej drzwi powinien spocząć na tym, co w niej najładniejsze – najlepiej na dużym lustrze i umywalce. Powinno się unikać stawiania vis-a-vis drzwi największych składników wyposażenia, a już całkiem zakazany jest ustęp, bidet i pralka.
Istotne jest również poprawienie płytek oraz ich kolorystyka. Jeśli kafelki mają wygląd prostokątny, należałoby poukładać je poziomo – w taką techniką można optycznie rozszerzyć wąską toaletę. Pionowe rozstawienie płytek polecane jest natomiast w pomieszczeniach niskich – taki aranżacyjny chwyt doda kilka centymetrów małej ubikacji. W przypadku luster recepta jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli uciekamy od tych niewielkich, nabywanych w marketach, jakie dumnie zawieszamy nad umywalką. Należałoby wydać więcej i nabyć sobie porządne lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą powierzchnię umywalkową. Montujemy je na równo przyklejając do ściany bądź zawieszamy je w postaci szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie ograniczonych powierzchniowo ubikacjach konieczne jest zastosowanie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do zawieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, czy bidety wykorzystują w pomieszczeniu znacznie mniej powierzchni, a zarazem świetnie się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w ubikacji jest rzeczywiście mało – tradycyjną wannę lepiej jest zmienić na nowoczesną kabiną prysznicową. Sympatycy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni natomiast wziąć pod uwagę troszkę inny jej kształt. Dzisiejsze wanny sporadycznie mają już kształt klasycznego prostokąta, lecz i takie można w dalszym ciągu nabyć.