Oświetlenie łazienki – zobacz największe korzyści!

Oświetlenie łazienki to niesłychanie istotny element aranżacji tego pomieszczenia. Często, odnawiając toaletę nie skąpimy pieniędzy na jej urządzenie a cały rezultat możemy zaburzyć nieodpowiednio dobranym oświetleniem.
Dzisiaj na rynku można wybierać pośród sporej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, jakie zostały skonstruowane a także wykonane w bardzo różnej stylistyce. Piękne kinkiety z dużą ilością koralików a także kryształków doskonale sprawdzą się w toaletach urządzonych w stylu glamour, jednak eleganckie plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do wnętrz w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Ponadto ostatnio niezwykle powszechny jest także styl przemysłowy, gdzie rządzi metal, beton oraz kolory szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą oraz wiekową, która znakomicie dopełni całości niestandardowej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest zastosowanie źródeł oświetlenia LED. Jest to wyjątkowo skuteczne rozwiązanie, aniżeli zastosowanie tradycyjnych żarówek. Wpływa pozytywnie na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła oświetlenia są także wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia lub wilgotność. Dobór oświetlenia LED to także ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że toaleta jest również miejscem odpoczynku, w jakim pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc przygotować w niej klimat sprzyjający relaksowi, a w tej sferze korzyści oświetlenia są ważne. W sklepach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które zainstalowane w osłonie wanny, w podłodze albo w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niezwykle istotne oświetlenie winno być tak skonstruowane, by zmniejszyć, a najlepiej wykluczyć, efekt olśnienia. Z zastosowaniem standardowych źródeł światła jest to niesamowicie kłopotliwe. Trochę lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach światła LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają zamontowane mleczne przesłony. Najlepiej pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich współczynnik olśnienia jest zdecydowanie najniższy. Właściwie dopasowane światło to gwarancja niezwykłej aranżacji, jednak przy oświetleniu toalety bezwzględnie trzeba mieć także na uwadze bezpieczeństwo.

Inaczej dobierzemy oświetlenie do łazienek klasycznych, odwrotnie do SPA, a jeszcze inaczej do wnętrz przemysłowych. Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć dobierając oświetlenie do swojej toalety!
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeżeli jest dobrze zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje także głowice bądź przyciski. Warto również upewnić się, gdzie poszczególny produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, które kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na lepsze i sprzedają, jako produkt Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na swoje wyroby dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne odcienie – od typowego chromu albo złota, poprzez modne – czerń czy biel, aż po oryginalne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się regułą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym mocniejsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, który planujemy wyłożyć na baterie.