Panele podłogowe – zobacz największe korzyści!

Decydując się na budowę domu czy remont mieszkania jedną z najważniejszych rzeczy, na której kierujemy naszą uwagę, stanowi podłoga. W tej kwestii od lat królują panele podłogowe, jakie są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, zaś przy tym dokładnie sie prezentują oraz naśladują drewnianą podłogę.
Drewniana posadzka może mieć wiele odsłon, zaś każdy widzi inne cechy. Przed rozpoczęciem robót, trzeba ustalić, czy podłoga jest prosta. Jeśli nie, należy użyć szpachlowej masy wyrównującej tak, aby nawierzchnia była perfekcyjna. Wierzchnia część paneli może być pokryta laminatem połyskliwym, matowym czy półmatowym. Im znaczniej lśniąca powierzchnia, tym lepsze odbicie słońca i tym mocniejszy odcień. Posadzki z połyskiem lepiej zamontować w wnętrzach, jakie nie są bardzo intensywnie nasłonecznione. Podłogi matowe wyglądają wiele bardziej ekologicznie a także są przeznaczone do wnętrz bogatych w codzienne światło. W domowych wnętrzach panele gwarantują klimatyczny wygląd. Natomiast decydując się na panele trzeba wybierać te o korzystnych właściwościach i parametrach. Wprawdzie panele dość mocno pociągają brud oraz kurz, to nie powodują poważniejszych kłopotów przy myciu. Panele należy czyścić wyłącznie wilgotną szmatą, która nie przekazuje dużej ilości wody. Producenci sprawnie zdobywają coraz to znakomitsze wyniki tworząc choćby panele podłogowe wodoszczelne do kuchni. Reguła jest niesłychanie prosta – im większa klasa, tym lepszy artykuł. Natomiast optymalny wybór względem klasy używalności może przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, iż panele podłogowe dzielą się na dwie główne grupy – do użytku kuchennego oraz do użytku publicznego, a jednocześnie mają aż 6 grup używalności. Istotna jest także grubość panela. Im jest grubszy, tym atrakcyjniejszy, bardziej odporny na zniszczenia a także odkształcenia. Dobre jakościowo panele zaczynają się od 8 mm grubości. Paneli nie przylepia się, nie przybija ani nie przykręca do podłoża. Łączy się tylko ich krawędzie. Są panele z wpustem i wypustem (przystosowane są do instalowania na klej) i panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele mają mocne zamki, które zapewniają trwałość połączeń w okresie korzystania. Nie warto nabywać cieńszych niż 7 mm, bo często jakość takich paneli pozostawia sporo do życzenia. Natomiast o trwałość na uderzenia informuje należyte oznaczenie.

Panele zrewolucjonizowały wykończenie posadzek. Wciąż rozwijająca się oferta paneli, jakie coraz bardziej przypominają naturalne drewno, pozwolają również na wprowadzenie interesujących imitacji albo nawiązań stylistycznych.
By poddasze mogło zostać poddane adaptacji na poddasze funkcjonalne należy dokonać zmiany sposobu używania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym fasonie będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem dostępnych elementów budowy dachu, jako czynnika dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze posiada widoczne krokwie, nie ukrywaj ich! Okna dachowe warto urządzić w radiowe sterowanie oknem i akcesoriami za pomocą pilota lub przełącznika naściennego. Aranżując wnętrze na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na rozstawienie mebli. Ich rozdysponowanie uzależnione jest od wysokości skosów. Wyższe partie poddasza to kapitalne miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z stropem. Kiedy już wiemy, którą funkcje przyjmie nasze poddasze, to najistotniejsza w dalszym kształtowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet oraz szczególnie trudnych do zaaranżowania miejsc. Nikt nie twierdzi, że powierzchnia pod skosem łatwo zaaranżować, a jeszcze łatwiej umeblować, zatem warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie bez trudu dopasujemy do wszelkich zakątków, obniżeń, skosów a także przestrzeni pod oknami. Skosy generalnie nie należą do najłatwiejszych przestrzeni do planowania i adaptacji, jednak jest kilka wskazówek i stałych, jakich przestrzeganie zdecydowanie pomoże nam adaptację poddasza. Zanim jednak podejdziemy do działania, musimy wykonać gruntowną analizę poziomu technicznego budynku, oraz następnie odpowiedzieć sobie na zapytania, czy jesteśmy w stanie ten remont zrobić i czy będzie nam się to oczywiście opłacało.