Płytki łazienkowe – sprawdź największe zalety!

Dobrze dopasowane płytki to właściwie gwarancja udanej aranżacji. Najważniejszą korzyścią pochodzącą z użycia płytek stanowi fakt, iż prosto utrzymać ich czystość. Wystarczy mop, odpowiednia chemia do ich pielęgnacji i toaleta wygląda jak nowa.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje wnętrzu szyku i urody. Wybór tego typu płytek posiada też szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu nowoczesnego stylu pomieszczenia albo kiedy posiadamy niewielką toaletę, którą chcemy optycznie powiększyć. Do ozdabiania ścian i podłóg w toalecie niezwykle dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, trwałe na uderzenia, ścieranie a także wszelkie zarysowania, są dodatkowo antypoślizgowe. Płytki łazienkowe często oczyszczane są silnymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, by wybierać płytki niewrażliwe na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie jedynie funkcję praktyczną, to również forma ekspresji artystycznej, dająca fachmanom prawie nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Piękna oraz prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Specjalny rodzaj oraz chropowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl wyprawę do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwolą Ci wykonać jednolitą oraz bardzo praktyczną dekorację łazienki – wybierz modele najlepiej trafiające w Twój styl! Dobry rezultat ozdobny daje użycie mozaiki w postaci małych prostokątów, rombów, kamyków o dość wyjątkowych kształtach lub kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a zarazem nowoczesnym stylem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drzewo albo kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a jednocześnie prezentuje się rzeczywiście efektownie.

Dzięki odpowiednio dostosowanym płytkom nasza toaleta może wyglądać oryginalnie i przytulnie. Przy doborze płytek łazienkowych należy skupiać uwagę nie jedynie na styl, ale również na ich trwałość i wykończenie nawierzchni.
Ciężko sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich obszarze utrzymują się nieco dłużej. Młodzi użytkownicy również muszą mieć łazienkę przystosowaną do ich wieku albo wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego ograniczać się tylko do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to typ dużych, współczesnych łazienek, jakie zazwyczaj znajdują się koło sypialni bądź są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu posiadamy duże pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, iż łazienki są pomieszczeniami o podniesionej wilgotności powietrza. Podłogi niejednokrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć mogą być oblegane przez grzyby oraz pleśń, a ich odporność będzie zdecydowanie mniejsza. Dlatego zaleca się zakup materiałów o niskim czynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Toaleta jest pomieszczeniem, w jakim bardzo ważne będzie utrzymanie schludności i czystości, stąd również płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby natomiast mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgotności może trochę zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie i pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.