Umywalki łazienkowe – innowacje roku 2018!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, jakie docenią przede wszystkim osoby dysponujące małą łazienką. To szczególnie funkcjonalna możliwość, bo spełnia dwie role zarazem, a jak wiadomo – w niewielkiej łazience każdy centymetr jest ważny.
Z uwagi na system instalacji w ofercie producentów ceramiki sanitarnej dominują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz praktyczne w montażu, a syfon można schować za pomocą postumentu, półpostumentu bądź szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują natomiast umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie bądź częściowo wpuszczane w blat, identycznie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwalają zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do gromadzenia np. środków higieny bądź zapasu kosmetyków. Inne modne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Dobór materiału, z jakiego została stworzona umywalka również ma kluczowe znaczenie. Dużo modeli jest dodatkowo okrytych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, jakie znacząco ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje nadal ceramika. Jest to budulec niewrażliwy na porysowania, solidny oraz solidny. Szklana umywalka świetnie wpisze się w trend innowacyjny, skandynawski albo minimalistyczny. Można również postawić na umywalki metalowe bądź drewniane. Natomiast, jeżeli chodzi kształt, aktualnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Wielkim zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dopasowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na utrzymanie jednolitego charakteru. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one różne i zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane a także jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Często to właśnie umywalka jest tym elementem, jaki pierwszy rzuca się w oczy, gdy zaglądamy do toalety. Winna być, więc odpowiednio dopasowana do wystroju, zarówno pod względem układu, jak i stylistyki.
Umywalki kamienne są niesamowicie urokliwe, ale również drogie. Doskonale pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu a także piaskowca. Są odporne na zadrapania a także niełatwo je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej sporym ciężarem a także z koniecznością częstego mycia. Mydlany osad jest, bowiem bardzo zauważalny na kamiennej powierzchni. W małych łazienkach, doskonale sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane albo też z długimi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być wygodne i bezpieczne, szczególnie kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne a także starsze. Jest szereg rozwiązań, które należałoby zastosować, aby ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, aby w takim wnętrzu znajdywał się prysznic, a nie wanna. Do aranżacji łazienki należy dodać również specjalistyczne maty antypoślizgowe oraz chodniki na przyssawki, które uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem dobrego zabezpieczenia surowca a także wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Głównie stosuje się do tego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią najmniej 60 cm, aby można było swobodnie się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i przystosowane do stylu łazienki, więc warto zrobić analizę naszych potrzeb. Zanim dobierzemy właściwą umywalkę, należałoby przeprowadzić na kartce plan urządzanego wnętrza. Aby łazienka była praktyczna, trzeba zachować dobre odległości pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Dobre rozplanowanie wnętrza łazienki zapewni nam wygodę a także bezpieczne użytkowanie.