Wybieramy najoryginalniejsze modele grzejników do łazienki!

Biała elegancka łazienka i czarny kaloryfer to doskonałe zestawienie, jakie spełnia najmodniejsze wytyczne minimalizmu. Dzisiejsze grzejniki łazienkowe są nie jedynie praktyczne, ale również atrakcyjne przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, iż grzejniki są analogicznej wielkości a także są zrobione z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki wyłącznie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, gdyż często wentylacja jest tak zorganizowana, że do toalety nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie pomieszczenia oraz osuszanie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dobierając grzejnik do ubikacji należałoby przemyśleć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera ozdobnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, jaki oprócz funkcji ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do instalacji, oraz zarazem wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratkę grzejnika płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Standardowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali lub z aluminium), pomiędzy którymi montowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Grzejnik szybko wytwarza ciepło oraz nagrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemne ciepło a także pomaga podtrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce grzejniki łazienkowe są bardzo często niedocenianym składnikiem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy ogrzać naszą łazienkę, podczas gdy nasze ręczniki pomału się suszą.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego oryginalny szaro – retro styl nada pomieszczeniu oryginalnego stylu. Możemy zdecydować się na taki typ, jaki będzie funkcjonalny, a dodatkowo idealnie dostosowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest niezwykle potrzebny zwłaszcza jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domku lub zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na dworzu ma tendencje do wahań. Coraz bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem praktycznym oraz estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć wiedzę, że warstwa chromowa obniża wydzielanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wybrać urządzenie o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także duże okno w wnętrzu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy oraz funkcjonalny grzejnik jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, nagrzać i osuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną oraz suchą posadzkę i utrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety a także pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to optymalne rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do najtańszych.