Zlewozmywaki granitowe – luksus i komfort w jednym!

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie opcje mają osoby z mniejszym budżetem – zobacz, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z których są zrobione. W tej branży powiększa się zakres materiałowy, technicy i inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe produkty zastosować do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje wyższa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, że granit jest surowcem niezwykle odpornym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić także fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Nowoczesne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różnorodne grono klientów. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne ucztowanie, po którym zostają całe masy naczyń do posprzątania i uporządkowania. Te zlewy są bardzo głębokie a także komfortowe w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność dostosowania zlewozmywaka do specyficznych rozwiązań architektonicznych w kuchni w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można postawić np. w narożniku kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o małych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dojściu do innych sprzętów a także elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na modny zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na wiele lat.

Nie jest tak łatwo wybrać odpowiedni zlew kuchenny. Sklepy prezentują coraz wymyślniejsze formy mogące stać się nie jedynie funkcjonalnym punktem umożliwiającym nam codzienne działanie, ale również prawdziwą dekoracją.
Elegancki wygląd a także innowacyjny design jest zdecydowanie jedną spośród ich największych zalet zlewów granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są stworzone oraz układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, aby zachować hermetyczność oraz gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości oraz korzyści. Zaletą zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy wygląd i większa wytrzymałość na zarysowania, jednak kompozytowych – duża elastyczność, która sprawia, że są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niesłychanie znaczący wydaje się zatem wybór tych produktów, które narażone są na ciągłą eksploatację oraz te jakie przez długie lata powinny nie wyłącznie spełniać swą rolę, ale również pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, montowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele typów zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik prostych, minimalistycznych fasonów (oraz minimalnych cen), jak także osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewozmywaków do wymarzonej kuchni.