Styl industralny – czemu warto w niego zainwestować?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego styl industrialny zyskuje tak gwałtownie na popularności. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, gdyż jest wyjątkowy oraz jedyny w swoim typie.
Wielkie przestrzenie, wysokie loftowe wnętrza a także minimalistyczne dekoracje – oto charakterystyczne wartości stylu industrialnego. Styl industrialny znakomicie sprawdza się we wnętrzach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie modnego stylu, meble z odzysku można wymieszać z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Gdy już znamy, jakie są kluczowe właściwości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe skłonności do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko pragniemy przekształcić otoczenie na ciekawsze i bardziej kuszące. Warto zadbać o to, aby elementy o podobnych cechach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie mieszkań w systemie industrialnym to „upraszczanie”, zatem poszczególne powierzchnie nie powinny się od siebie separować co sprawia, że wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Kierunek przemysłowy tworzą w wielkiej mierze duże, wysokie a także surowe przestrzenie, najlepiej uzupełnione ogromnymi oknami. Trend przemysłowy jest dla tych, którzy szukają innowacyjności i czegoś, co odbiega od tradycyjnych pomieszczeń z folderów meblowych. Trend ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji rozpoczęto masowo likwidować manufaktury i magazyny. Żeby pomieszczenie było dobrze oświetlone oraz wpasowało się w trend przemysłowy, zrezygnuj z firanek a także zasłonek ozdabiających okna. Meble i dodatki należy zawsze dopasowywać logicznie a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz lokatorów. Salon w stylu przemysłowym winien być podtrzymany w zimnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń a także biel. Styl przemysłowy we pomieszczeniach widoczny jest często na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement oraz zimne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w trendzie industrialnym traktowany, jest jako budulec wykończeniowy.

W temacie aranżacji pomieszczeń możemy spotkać się z coraz nowymi stylami. Jednym z błyskawicznie rozwijających się styli jest Industrialny, jaki spotkać możemy w wielu pomieszczeniach.
Fason przemysłowy jest niezwykle surowy, zimny, zatem detale takie jak rury, kable, betonowe sufity są uwypuklane. Idealne odcienie do pomieszczenia w tym stylu to barwy neutralne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, rdzawa czerwień. Fason industrialny urodził się w czasie, gdy zaczęto przekształcać hale fabryczne a także przemysłowe na potrzeby lokalowe. Lofty a także mieszkania robione od podstaw w kierunku przemysłowym wyróżniają się dużymi, zajmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią a także bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów a także drobiazgów należy zmniejszyć do minimum – trzeba kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby użyć betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo pozwoli zachować industrialny styl wyglądu (popularnym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego betonu, dobrze odwzorowującej surowy, szalunkowy beton. Współcześnie trend industrialny kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością i doskonałym stylem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili odnalezione meble, użytkowali meble a także akcesoria zlokalizowane na rejonie byłych fabryk – tak narodził się styl industrialny. Wystarczy obiekt, który dawniej służył do celów przemysłowych i przekształcimy go na cele mieszkaniowe, zachowując wszelkie charakterystyczne cechy budownictwa przemysłowego. Znakomicie uwydatni charakter kuchni, wspaniale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się otrzymać świetny efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, że pomieszczenie jest za małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory ważne są również materiały wykorzystywane w takim wnętrzu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową szorstkością oraz nieładem, by paradoksalnie tworzyć wyjątkowo gustowne, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka pokryta będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu industrialny charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach i styl przemysłowy producenci płytek wyszli swoim odbiorcom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki imitujące beton a także metal. Zastanowimy się, które typy oświetlenia sprawdzą się we mieszkaniach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie warianty lamp dobrać, jeśli planujemy osiągnąć industrialny rezultat wystroju we środku naszego mieszkania lub budynku.