Styl skandynawski – zobacz największe zalety!

Aranżacja mieszkania w takim stylu potrafi być ciekawa a także funkcjonalna! Czytaj dalej oraz dowiedź się, co powinna zawierać aranżacja w trendzie Skandynwaskim!
W pomieszczeniach, urządzonych „po nordycku” przeważającymi barwami są: beż, popiel, jasny błękit, ecru oraz pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki a także wyposażenia. Drewniana posadzka jest znakomitym wykończeniem mieszkania przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem nordyckiego trendu są ekologiczne półfabrykaty. Najchętniej wykorzystywanym typem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna oraz olcha – oba cechują się kontrastową barwą oraz bogatym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Tymczasem jednak krzesła w trendzie nordyckim nie będą znakomitym rozwiązaniem w przypadku miłośników kierunku retro. Do tej bazy wolno dołączyć barwne akcesoria, tkaniny o jaskrawym, grubym splocie oraz proste w budowie meble. Tego typu paleta kolorystyczna sprawia, iż kuchnia w stylu skandynawskim jest wyjątkowo funkcjonalna i lekka, a dodatkowo estetyczna. Wszystkie te odcienie, sprawiają, iż nasza kuchnia w stylu skandynawskim będzie prosta i przestronna a równocześnie przytulna. W salonie zorganizowanym w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się najprostsza, jednolita posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż integralnym elementem tego trendu, to oryginalne dodatki takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu a także bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Bezsprzeczny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (czyli charakteryzujące się miękką, opływową linią) oraz krzesła vintage – odkryte na pchlim rynku lub piwnicy. Idąc dalej, chcielibyśmy zaproponować dodatki nordyckie, bez jakich taka oto kuchnie nie istnieje. Ruch nordycki to jednocześnie minimalistyczne akcesoria, oczywiście estetyczne oraz naturalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe fronty oraz blaty w tonie naturalnego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu skandynawskim to dobre rozwiązanie, jakie łączy w sobie dużo zalet. Niejednokrotnie stosowanymi materiałami w tym trendzie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą a także intymniejszą.

Trend skandynawski to absolutny przebój ubiegłych lat! Sprawdź, co potrzebujesz wiedzieć o tym stylu aranżacyjnym oraz zaplanuj swoje idealne, wymarzone wnętrze!
Ponieważ kuchnia w trendzie nordyckim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile upraszczają codzienną pracę. W aranżacjach w trendzie skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi bądź brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje przygotowane w oparciu bezpretensjonalność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym i ponurym nordyckim klimacie, ale niemal na całym globie. Kuchnia oraz salon w fasonie skandynawskim z kolei opierają się na zastosowaniu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w trendzie skandynawskim są białe ściany i wygodne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w kierunku skandynawskim, to wybór będzie dość oczywisty: ważne są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy oraz szarości, i także biały, ciemny oraz… zielony. Kuchnia w trendzie skandynawskim preferuje prostotę – więc wybieraj okrągłe bądź łagodnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą podstawę stanowią ciepłe barwy na ścianach a także drzewo – na podłodze czy w formie mebli – stanowią niewątpliwie niesamowitą ozdobę każdego salonu oraz wprowadza nordycki klimat do wnętrz. Wystarczy kilka niewielkich zabiegów, by nasze mieszkanie wyglądało jak z magazynu o aranżowaniu domów Wygląd pomieszczeń domów jest znacząco inny od mieszkań w wielkich miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się także meble, które łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane połączenie tych czynników powoduje, że wnętrza zaaranżowane w trendzie nordyckim są wyjątkowo przestronne a także prezentują się schludnością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane zasłony to podstawa ciepła w trendzie hygge. Meble kuchenne w trendzie nordyckim to zestawienie przywiązania do tradycji, naturalnych surowców z nowoczesnymi meblami kuchennymi, jakie usprawniają powszednie obowiązki.