Bateria łazienkowa – sprawdź największe korzyści!

Sądzę, iż w przypadku dobory armatury należałoby postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, i dowiedz się więcej o podstawowych parametrach, o jakich musisz pamiętaj dopasowując baterię!
Dzięki unowocześnionej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nienaganny wygląd przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle wygodny system montażu, który umożliwia na natychmiastową instalację w toalecie. Odpowiedniej jakości bateria powinna mieć także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno moc strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak i jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym oraz wydajnym w użyciu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem bądź na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania raczej kosztowne, używane na ogół w publicznych ubikacjach np. w akademikach i kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, jakie możemy nabyć razem z baterią. Niektóre są tak istotne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby natomiast pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, częstokroć gorszej jakości a także mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, większe typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w dodatkowe narzędzie (perlator), który napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanina wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Obecnie na rynku armatury łazienkowej posiadamy wielki wybór. Duża liczba produktów przekłada się także na liczbę produktów dobrej jak również kiepskiej jakości. Dlatego dziś powiemy trochę więcej o doborze baterii.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Również w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje także głowice lub przyciski. Warto też upewnić się, gdzie dany towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – wymieniają głowice na lepsze i wyprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na swoje towary dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od podstawowego chromu bądź złota, przez modne – czerń czy biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się zasadą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym trwalsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który zamierzamy poświęcić na baterie.