Kabiny natryskowe – innowacje roku 2018!

Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest prosty, dziesiątki parametrów, przeróżne kształty – przeciętna osoba może mieć kłopot znaleźć się w tym, czytaj dalej ten wpis oraz dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Dalej w zależności od powierzchni toalety, jej projektu należy ustalić czy ma to być kabina uchylna bądź odsuwana. Ponadto kabina prysznicowa powinna nawiązywać optycznie do całkowitej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Podstawową cechą jest też dobre wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat używania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na poziomie planowania, czy też wykorzystanie tylko górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca trudne do sprzątania, podatne na zabrudzenia bądź zakamienienie. Posiadając na uwadze normalną eksploatację należałoby przeanalizować wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających sprzątanie a także ograniczającej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych podstawowym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w wersjach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz zwykłej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię umieszczoną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu pleców. Jeśli jednak do podstawowej kabiny pragniemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 450 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej eleganckich paneli możemy liczyć na dodatkowe możliwości, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy bądź droższy model, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór tradycyjnych wymiarów a także fasonów jest szeroki, natomiast nietypowych – ograniczony.

Współczesna kabina prysznicowa to taka, która spełni wszystkie nasze wymagania. Rynek się rozwija, zatem dobierając kabinę do łazienki, należy mieć na względzie kilka niesłychanie istotnych kwestii.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można zatem zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na odpowiednio zorganizowanej posadzce. Dziś jest to niesamowicie popularne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki łazienki i pozwala wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak właściwie nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo przygotowanie odpowiedniej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać problemy przy konserwacji oraz myciu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na początku zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, która efektywnie zapobiegnie przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu natrysk będzie dłużej schludny. Uczeni opracowali taką technikę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe zanieczyszczenia z wyjątkową łatwością usuwa wiatr a także deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za wzór higieny.