Wanny wolnostojące – czy to dobry pomysł?

Wnętrze wanien jest funkcjonalne, co zapewnia maksymalny komfort kąpieli. Przed zakupem należałoby dokładnie przeanalizować kwestie jej podłączenia a także lokalizacji, tak by po zakupie niespotkana nas niemiła niespodzianka.
W ofercie sklepów odnajdziemy bogate spektrum rozmaitych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na materiał wykonania oraz design. W aktualnych ofertach znaleźć można duży asortyment nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie typy wanien charakteryzują się bardzo atrakcyjnym wyglądem nawiązującym do klasycznego wzornictwa albo inspirowanym oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami, które można znaleźć w folderach topowych producentów. Nadal sporym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycznym, jak i do niekonwencjonalnych pomieszczeń pełniących funkcję komfortowego pokoju kąpielowego. Doskonały relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, jakie dzięki obłym kształtom umożliwiają maksymalną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie dobrze prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w kluczowym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (oczywiście im większy tym lepiej) jest głównym kryterium, którym należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy odpowiedni rozmiar a także kształt wanny. W niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się rodzaj prostokątny, położony pod ścianą. Choć trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nieco redukuje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanna wolnostojąca prezentuje się bardzo dostojnie i ekskluzywnie. Kojarzy się ze stylowymi łazienkami zaaranżowanymi z najwyższym poczuciem smaku a także gustu. Wprowadza do aranżacji podmuch lekkiej oryginalności i luksusu.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe a także wygodne. Innym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy bardzo dokładnie rozważyć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie a także próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo stosunkowo małych rozmiarów przykuwa wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie oraz po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się zarówno na dbałość o środowisko jak także finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.