Wybieramy szafkę podumywalką do nowoczesnej łazienki!

Powszechnie wybieraną opcją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle skomplikowane, iż na błyszczącej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Konfiguracja szafki uwarunkowana jest od umywalki. Generalnie można wyznaczyć dwa modele: z umywalką nablatową albo umywalką nakładaną na szafkę. Poza powodami funkcjonalnymi równie istotny jest wygląd szafki. Winna być ona dostosowana formą i kolorem do reszty urządzenia łazienki. Warto też postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne bądź czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być trochę nudzący. Do białej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu albo czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest również wykorzystywane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele tradycyjne, rustykalne oraz bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na posadzce czy może mają być powieszone na ścianie. Dla miłośników nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – luksusowa czarna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to świetne miejsce na przechowywanie kremów, dodatków czy przyborów do makijażu. Oprócz wygląda niezwykle ważna jest również jej funkcjonalność, o czym dzisiaj napiszemy nieco więcej.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną liczbę potrzebnych szuflad i schowków, tak, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. Ponadto mają piękne, modne wzornictwo a także atrakcyjne odcienie – w ofercie producentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Korzyścią tego elementu wyposażenia jest fakt, że nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować pełnego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, szczególnie do toalet o niewielkich powierzchniach lub np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do ubikacji warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę czy aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc dobierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza toaleta jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona także elegancka oraz stylem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz także funkcjonalna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Dobierając tego typu szafki, należałoby zwrócić uwagę na materiał, z którego są zrobione – winien być on bowiem odporny na wilgotność. Należałoby także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Kluczowe będą także wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie rządzi połysk, jaki imponuje swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Stosunkowo często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w wyższej części. To atrakcyjne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale relatywnie głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby także zadbać o to, żeby posiadała ona odpowiednią wnękę na nogi – codzienne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza miłych doświadczeń oraz po pewnym czasie może już być trochę wkurzające. Szafka do toalety ze zintegrowaną wnęką na stopy spowoduje, iż wnętrze zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych prac higienicznych stanie się wyjątkowo komfortowe. Najczęściej wybierany jest model z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli i armatury często oferują gotowe zestawy. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją idealnie dopasować do umywalki. Dużo większe pole manewru zapewnia umywalka nablatowa. Jeżeli jest mała, szafka może być większa a także szersza. Wówczas obok umywalki można umieścić podręczne kosmetyki lub szczotki do zębów. To także sposób na ciekawszą, bardziej efektywną aranżację.