Baterie kuchenne – czy to dobry pomysł?

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych aspektów aranżacji kuchni. Uważam, iż jej wybór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, zatem sprawdź, co musisz wiedzieć!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa warstwa baterii zabezpiecza ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Kolejnym plusem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe zawory z niebieskim a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciwko wymaganiom klientów, proponują baterie, jakich projekt znakomicie pasuje nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do płukania sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje instaluje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było częściej stosowane, ale aktualnie jest wypychane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są również baterie z wylewką, jakiej wysokość możemy zmniejszać bądź z całkowicie ruchomymi korpusami, jakie można wyciągnąć i położyć na zlewie. To idealne rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe a także komfortowe. Innym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dobrana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba niezwykle dokładnie przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby zadbać, aby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był łatwy w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo dość niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, który wykrywa zbliżone ręce i po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na troskę o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.