Wanny – dlaczego warto w nie zainwestować?

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, warto zainwestować w izolację akustyczną ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem również w pokrywie wanny.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli stopami oraz wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego rodzaju wanny. Niezwykle istotne jest, żeby montaż wanny był rzetelny i kompatybilny z zastrzeżeniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie mogą w przyszłości zepsuć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem pozostawić ekspertom. Gdy wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien proponują gotowe ścianki. Ich zaletą jest jasny i szybki montaż, jaki można zrealizować samodzielnie. Co ważne, pokrywa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w rozmaitych kształtach a także rozmiarach, przeznaczonych do konkretnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne wyróżniające się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie stosowane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 60 dB. By masaż był dobry, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 6 osób.

Posiadanie dużej, przestronnej wanny w łazience, czyni z niej pierwsze miejsce relaksu oraz odprężenia. Wystarczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, napełnić wannę wodą a także oddać się energetyzującej, bądź relaksującej kąpieli.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego używania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl albo specjalistyczne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko kilka cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego klimatu a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli pragniemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast kształt a także stylizacja zależy jedynie od twojego gustu oraz pozostałego wyposażenia łazienki.