Deszczownice – czy to dobry pomysł?

Deszczownia gwarantuje spokojną, przyjemną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Ponadto deszczownice można poklasyfikować również pod względem walorów estetycznych.
W supermarketach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownie kwadratowe, prostokątne albo okrągłe (tzw. Ile deszczownia idealnie sprawdzi się w przypadku osób starych, którym łatwiej będzie podtrzymać stabilność, mając wolne obie ręce, tyle nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 45 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia starczy na jedynie parę minut kąpieli, a kończyć się ją trzeba będzie, pechowo, w chłodnej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy wyłącznie kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę a także drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtedy liczyć na słuchawki i deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody a także przypadkowym poparzeniem. Deszczownice mogą mieć regulację strumienia wypływającej wody (w najprostszych wariantach do wyboru są dwa rodzaje strumienia, w wysoce zaawansowanych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują również systemy natryskowe, jakimi możemy zarządzać smartfonem – odpowiednia aplikacja pozwala na ustawienie oświetlenia, dźwięku i strumienia wody nim wejdziemy pod prysznic. Różnorodność stylistyczna a także duże rozmiary głowicy deszczownic powodują, że prysznic nabiera zupełnie nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe wyróżniają się cudownym, modernistycznym designem, jaki z łatwością dostosujemy do minimalistycznych mieszkań, w jakich znacząca jest czystość i subtelne piękno. Deszczownie i słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały wykonane z tworzyw estetycznych i odpornych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownice kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc niemal wodospad.

Dziś, w współczesnej łazience znajdziemy stylowe kabiny prysznicowe, wygodne wejścia walk-in, panele prysznicowe wzbogacone w liczne funkcje uprzyjemniające każdą chwilę i znakomitej jakości deszczownice, które są gwarantem nie wyłącznie stylowej, ale także funkcjonalnej łazienki.
Panele prysznicowe to doskonały pomysł na zintegrowanie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownica umożliwia, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, jaki napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, by wybrać model zaopatrzony w perlator – w innym razie może się okazać, że deszczownia jest mało ekonomiczna. Na prawidłowo przygotowanej powierzchni mocuje się elementy natynkowe oraz deszczownicę. Najprostsze są warianty natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownią (określany również kolumną natryskową), gdzie deszczownica ulokowana jest na jednym drążku razem ze słuchawką i kranem bądź dodatkowy panel prysznicowy, gdzie oprócz wyszczególnionych elementów znajdziemy również dyszę do hydromasażu. Te przeważnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownia jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownia prezentuje się niesłychanie elegancko, dając innowacyjny wygląd łazience (natomiast na rynku dostępne są także deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki kierunek, jaki najlepiej odpowiada wystrojowi łazienki). Należałoby wykorzystać deszczownice nie wyłącznie dlatego, iż ułatwiają i uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ładnie – nawet, jeżeli nie wybierzesz wariantu z dodatkowymi funkcjami, szeroki „talerz” z otworkami wygląda modnie oraz nowocześniej aniżeli typowa słuchawka zawieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych należałoby polecić deszczownie podświetlane diodami.