Dlaczego miska WC jest lepsza od klasycznego kompaktu?

Dziś, gdy ktoś remontuje ubikację i chce to uczynić tanio, właściwie zawsze wybiera kompakt WC. Jednak czy rozwiązanie tańsze jest rowiązaniem lepszym. Osobiście sądzę, że lepiej jest wydać więcej i prócz praktyczności radować się także piękną stylistyką.
Nowoczesne miski WC wyróżniają się ogromną stabilnością, wytrzymałością a także łatwym montażem. Idealnie pasują do toalet standardowych, jak także tych urządzonych w trendzie nowoczesnym. Z uwagi na różne kształty oraz odmienny wygląd każdy może wyszukać rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb i preferencji. System pozwala na oszczędność wody nawet 30% oraz proste sprzątanie bez wykorzystania silnych specyfików chemicznych, dzięki czemu dbamy o otoczenie oraz zmieniamy nasz styl życia na proekologiczny. To nowe bezrantowe rozwiązanie spełnia kryteria konsumentów szczególnie dbających o higienę łazienki. Na rynku możemy spotkać różne kształty misek oraz przycisków spłukujących. Samą pokrywę stelaża możemy dowolnie wykończyć harmonijnie z kompozycją wnętrza toalety. Wnętrze miski WC bardziej przypomina łatwą do utrzymania w czystości umywalkę lub bidet, aniżeli znane nam dotychczas miski WC. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane do wnętrz nowoczesnych. Sprawdzi się także w wnętrzach o niewielkim metrażu, bo optycznie powiększa przestrzeń. Z racji na brak styczności z podłożem czyszczenie toalety jest dokładniejsze, prostsze i przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się aktualnie wzorem oraz stosowane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, iż nie należy martwić się kłopotliwy huk związany z uderzeniem pokrywy o muszlę. Wystarczy delikatnie popchnąć, żeby deska zamknęła się sama, cichutko oraz bezpiecznie!

Poszukując najlepszego kompaktu WC dobrze zwrócić uwagę na ilość zużywanej wody. W tym przypadku wiele zależy od samej objętości zasobnika. Pamiętaj idealna łazienka to również łazienka niedroga, która wygeneruje dodatkową oszczędność dla twojego domku.
Współczesna misa WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej oraz w pełni ergonomicznej łazienki. Jej mocna bryła posiada minimalistyczną formę, odpowiadającą aranżacji kompatybilnej ze aktualnymi nurtami. Miska WC przeznaczona jest do zamocowania na ścianie, przez co posiadasz łatwy dostęp do podłogi – to ułatwia zachowanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, iż utrzymanie higieny jest jeszcze łatwiejsze. Świetny projekt w zestawieniu z najwyższym poziomem higieny to tylko niektóre zalety wynikające z bezrantowej misy wc. Miski WC są instalowane na ścianie. Spłuczka jest ukryta w instalacji podtynkowej, a widoczny jest jedynie przycisk spłukujący. Dużą korzyścią podwieszanych misek WC jest to, iż bardzo łatwo jest wyczyścić posadzkę pod toaletą. Ponadto można ją umieścić na wyższej wysokości, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim wielki krok w stronę dbałości o czystość. Wszyscy wiemy, iż łazienka, a szczególnie wucet to zgromadzenie bakterii. Kołnierz w wc utrudnia gruntowne mycie oraz oczyszczenie tej części miski, jaka jest niewidzialna dla oka, a w której zbiera się wiele baterii. Skuteczny płyn oczyszczający i szczotka niewątpliwie uproszczą wyczyszczenie powierzchni, do jakich można łatwo dotrzeć. Pechowo pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, jakich nie zdezynfekuje nawet szczotka – ze względu na skomplikowany dostęp. Kołnierz w misie wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także usprawniać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz i w zależności od ilości jej wykorzystania, spłukuje jedynie część miski. Ten asynchroniczny przepływ sprawia, że brud zgromadzony pod kołnierzem jest niemożliwy do usunięcia. Natomiast miska bezkołnierzowa, nazywana także bezrantową ma profesjonalne, wyprofilowane kanały (wycięcia), które gwarantują swobodny przepływ wody po całym obwodzie wc. Woda płynie przez kanał oraz jednakowo spłukuje wc nie pozostawiając w nim żadnych zanieczyszczeń.