Wybieramy najciekawsze modele brodzików prysznicowych!

Osoby posiadające małą łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Istotne jest także, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby więc zastanowić się nad surowcem, z którego jest stworzony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego dodatkowo wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Właściwości akrylu pozwalają też na zachowanie blasku a także trwałego koloru. Akryl posiada niezwykle gładką powierzchnię z minimalnym poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spływającej wody i ma stabilny kolor. Kolejnym interesującym materiałem, z jakiego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki stworzone z lanego marmuru są niezwykle solidne oraz wytrzymałe na pęknięcia. Jest to materiał powstający z mieszaniny sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku, gdyż utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę właściwość, iż mogą posłużyć dodatkowo do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, gdyż ich poboczne zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich także wykonać niewielkie pranie ręczne. Kolejnym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie wyłącznie dzieciom, ale także osobom starszym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bo odcień biały nie jest jedyną możliwą propozycją. Niezwykle powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub ciemne. Idealnie dopasowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, i jednocześnie daje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Zakupimy bowiem także brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Wieczny brak czasu i związane z tym codzienne życie w biegu można dzisiaj zdecydowanie zaklasyfikować wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, żeby jak najbardziej ograniczyć czas na codzienne czynności, niezwykle często rezygnując choćby z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość i prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl albo specjalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego stylu a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to wspaniała opcja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli pragniemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy jedynie od twojego stylu oraz pozostałego wyposażenia łazienki.