Parawan sawannowy jako połączenie kabiny i brodzika!

Kryterium, którym powinniśmy się kierować, dopasowując parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu i przystępna cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią czy na innych typowych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła wzmacnianego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także wybrać do niego optymalną wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną żeby można było prosto składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna aby umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie obowiązkowe, ale aby mieć pewność, że gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię wybrania wymiaru powierzyć profesjonalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, że na powierzchni szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby zatem zakupić parawan na wannę konserwowany dodatkową powłoką, która uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz równocześnie uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to modne oraz innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących higienę łazienki a także ładny design. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego nieruchomego a także jednego ruchomego modułu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest myć parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy ekspedientów o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej i delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to konsensus pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, więc jeżeli w trakcie aranżowania wymarzonej łazienki połowa mieszkańców chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Stosunkowo najmniej popularnym rodzajem wśród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest wykonany, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym użyciu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zagwarantuje nam, że artykuł będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy stworzyć na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest świetnym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak i prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy lub z nadrukiem – będzie lepiej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości szukajmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeśli natomiast chcemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest też, czy parawan nawannowy posiada powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego albo kilku elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego wariantu, rozsuwane parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan powinien zostać ustawiony tak, aby profile dolne znajdowały się ponad rantem wanny, co zapewni poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to doskonały kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich lokatorów i pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.