Stelaże podtynkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Podwieszone urządzenia sanitarne robią wrażenie lekkich, co działa na aranżację łazienki. Ponadto stelaże podtynkowe ułatwiają podtrzymanie łazienki w czystości. Praktyczne jest szczególnie mycie posadzki, której przestrzeń nie jest ograniczona akcesoriami sanitarnymi.
W Polskich sklepach produkty te zaczęły pojawiać się już w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wówczas podchodzono do nich z sporym sceptycyzmem, obawiając się głównie awaryjności instalacji ukrytej w ścianie. Dzisiaj rozwiązanie to jest powszechnie uważane za w pełni wygodne, odpowiednio odporne, a także – podnoszące atrakcyjność a także funkcjonalność ubikacji. Wnętrze z podwieszaną ceramiką nabiera innowacyjnego wyglądu oraz wydaje się być przestronniejsze. Jednak, żeby móc radować się taką właśnie ubikacją, należy najpierw dobrać odpowiedni stelaż. Awarie instalacji wodnej to wielkie wydatki, dyskomfort a także przede wszystkim stres, jakiego wolelibyśmy uniknąć. Różnorodność rozmiarowa konstrukcji podtynkowych powoduje zróżnicowanie ich cen. Właściwą zasadą jest, iż im bardziej innowacyjny stelaż (płytki, szeroki, itp.), tym kosztuje więcej. Należy natomiast dostrzec, iż w większości przypadków większy wydatek zakupowy kompensowany jest ostatecznym wyglądem i funkcjonalnością ubikacji. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności sprawdźmy natomiast, czy stelaż został w sposób właściwy zainstalowany. Ewentualna nieszczelność, jaka zostanie odkryta już po przygotowaniu zabudowy, może dostarczyć nam wielu problemów. Dobór konkretnej wysokości zabudowy stelaża stanowi o późniejszej lokalizacji przycisku spłukującego wodę. Przy niewysokiej zabudowie stelaża włącznik będzie przysłaniała uniesiona deska od wc. Rozwiązanie to posiada swoje słabości i korzyści, co świadczy o potrzebie przystosowania go do osobistych preferencji.

Stelaże podtynkowe do WC to nie tylko ukłon w stronę estetyki, jednak przede wszystkim optymalizacja powierzchni w toalecie – zyskuje ona na przestronności, wygodzie a także funkcjonalności. Decydując się na stelaż należy jednak pamiętać, że bardzo kluczowy jest jego prawidłowy montaż.
Najczęstszym modelem stelaży podtynkowych są te dedykowane do misek WC. Jednocześnie ich zastosowanie w łazience jest wyjątkowo eleganckie oraz efektywne. Zamontowanie podwieszanej miski WC czy bidetu daje poczucie większej przestrzeni pomieszczenia, widoczna jest, bowiem wyłącznie ceramika a także przycisk spłukujący, natomiast cała instalacja ukryta jest w ścianie. Ponadto takie rozwiązanie ułatwia zachowanie czystości zarówno samej ceramiki, jak i posadzki w jej pobliżu. Dopasowując stelaż upewnijmy się, iż wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają porównywalnie przez co łatwo może dojść do omyłki sięgając na półkę z asortymentem. Produkty do zabudowy lekkiej – przeznaczone są do lokowania w ścianach gipsowo-kartonowych. Wyróżniają się przede wszystkim dużo prostszym a także szybszym montażem. Podstawą ich budowy jest konstrukcja samonośna, jaka jest stworzona ze stali. Dzięki jej konstrukcji, stelaż można zainstalować również w ścianach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej urządzone są w profesjonalne wsporniki, jakie ułatwiają montaż. Warto zaznaczyć, że możliwe jest obudowanie ich specjalną płytą wodoszczelną. Stelaż podtynkowy jest zazwyczaj zabudowywany przy pomocy płyt G-K. Możemy też zastosować płyty pokrywające innego gatunku jak np. płyty osb, które dzięki większej wytrzymałości w porównaniu z płytami G-K mogą być używane, jako pojedyncza płyta. Stosując stelaże do zabudowy lekkiej możemy uzyskać potrzebne w łazience półki lub możemy wykonać wyspę. Stosując konstrukcje do zabudowy ciężkiej, możemy natomiast spłuczkę zamontować a także wkomponować w ścianie z cegieł, uzyskując tym samym więcej powierzchni w średnich toaletach.